Buty tupu turf najlepsze do gry na sztucznej trawie

Każdy, kto gra w piłkę na pewno ma w swojej szafie również buty zwane turfami. Są to buty o specyficznej podeszwie przeznaczone do gry na sztucznej trawie wypełnionej granulatem gumowym. Nawierzchnia taka jest dziś powszechnie stosowana wszędzie tam, gdzie gra się dużo i często. Jest to też nawierzchnia wykorzystywana przez kluby piłkarskie do gry w chłodniejsze pory roku. Właśnie taką nawierzchnię posiadają powszechne w Polsce boiska zwane Orlikami. Na takich boiskach to właśnie turfy sprawdzą się najlepiej.

Buty typu turf gwarantują komfort grania na sztucznej trawie

Swoją obco brzmiącą nazwę buty te wzięły właśnie od angielskiej nazwy takiej nawierzchni. Ich podeszwa różni się powierzchnią od halówek czy tradycyjnych korków. Buty typu turf pokryte są wieloma drobnymi koreczkami, które są kilkumilimetrowej wysokości i tym samym gwarantują dobrą przyczepność nogi do sztucznej trawy. Warto je zatem mieć, aby móc w pełni korzystać z przyjemności gry na sztucznej trawie.

Turfy w ofercie każdej liczącej się firmy

Sztuczne nawierzchnie są tak rozpowszechnione w Polsce i nie tylko, że obecnie każda licząca się firma zajmująca się produkcją obuwia piłkarskiego, oferuje też spory wybór turfów. Można je kupić w każdym rozmiarze, od dziecięcych po dorosłe. Większość firm oferuje nie mniejszy ich wybór niż butów z inną podeszwą. Wiele osób posiadających buty typu turf gra w nich również na prawdziwej trawie, gdy warunki są ku temu odpowiednie. W przypadku turfów z bardzo drobnymi koreczkami możliwe jest też używanie ich do gry na zakrytych halach.