Czy można umyć rower na myjni?

Myjnia samochodowa jest miejscem, które często odwiedzają posiadacze samochodów osobowych oraz ciężarowych. Najbardziej popularnym rodzajem myjni jest myjnia bezdotykowa, czyli taka, która pozwala na samodzielne umycie samochodu przy pomocy wody pod wysokim ciśnieniem. Jest to rozwiązanie, które pozwala bardzo szybko oraz tanio umyć pojazd. W przypadku samochodów osobowych i ciężarowych korzystanie z myjni jest w pełni bezpieczne. Co może stać się jednak w sytuacji, jeśli postanowimy na takiej myjni umyć rower? Odpowiedź na powyższe pytanie znajdziesz w tym artykule.

Czy mycie roweru na myjni jest bezpieczne?

Wydawać by się mogło, że umycie roweru w takim miejscu to doskonałe rozwiązanie, które pozwoli szybko i tanio pozbyć się brudu. Po części jest to prawdą, jednak należy mieć na uwadze, że myjnia bezdotykowa przeznaczona jest przede wszystkim dla samochodów osobowych oraz ciężarowych. Mycie roweru w takim miejscu może sprawić, że pod uszczelki dostanie się woda, co z kolei przyczyni się do szybszego korodowania poszczególnych elementów. Korozja bowiem obniża wytrzymałość naszego pojazdu i sprawia, że poszczególne części szybciej się zużywają. Ponadto, myjąc rower na myjni możemy uszkodzić elektroniczne elementy, takie jak światła lub liczniki.

mycie roweru na myjni

Jak umyć rower na myjni, aby go nie uszkodzić?

Mimo, iż myjnia samochodowa nie jest miejscem przeznaczonym dla rowerów, istnieje możliwość umycia roweru w takim miejscu (https://www.dobrerowery.pl/blog/mycie-roweru-myjka-cisnieniowa-fakty-i-mity). Należy jednak wiedzieć jak to zrobić, aby nie uszkodzić naszego sprzętu. Otóż cały sekret tkwi w umiejętnym operowaniu lancą, z której wydostaje się woda pod ciśnieniem. Przed rozpoczęciem mycia powinniśmy usunąć wszelkie elektroniczne elementy, które mogą ulec zalaniu. Strumień wody powinien być kierowany w taki sposób, aby unikać uszczelek oraz wszelkich elementów, do których może dostać się woda.