Czy warto kupić licznik rowerowy?

Liczniki rowerowe to niezwykle popularny rodzaj dodatku do roweru. Choć jeszcze do niedawna były obiektem fascynacji jedynie najmłodszych rowerzystów, to jednak obecnie używają ich nie tylko dorośli, amatorscy rowerzyści, lecz również i zawodowcy. Dlaczego warto wyposażyć się w taki dodatek?

Jak działa licznik rowerowy?

Żeby móc zrozumieć, czy warto mieć licznik rowerowy na swoim rowerze, najpierw trzeba zdać sobie dokładnie sprawę z tego, jak on działa i jakie są jego funkcje. Licznik oczywiście ma możliwość mierzenia danej prędkości i jest to jego podstawowa funkcja. Nie jest jednak jedyna, ponieważ oprócz tego mierzy czas przejazdu, a także jest w stanie pokazywać, jaka odległość została przejechana w danym czasie i dzielić dystans na fragmenty, co lepiej obrazuje przebieg treningu. Najbardziej zaawansowane modele potrafią również wskazywać na GPS aktualną pozycję, przewyższenia terenu czy też inne bardzo zaawansowane parametry, potrzebne zawodowym kolarzom.

Czy warto mieć licznik rowerowy?

Pytanie tylko jakie trzeba sobie postawić przed zakupem takiego urządzenia, to czy faktycznie się go potrzebuje? W przypadku zwykłego amatorskiego rowerzysty będzie to jedynie zabawka, dlatego tez taki właśnie model trzeba sobie dobrać. Można go spokojne kupić już za około 50 złotych. Jeśli jednak ma to być sprzęt treningowy, wykorzystywany do planowania i ustalania lepszej efektywności treningu, koniecznie trzeba kupić nieco lepszy model, którego koszt może wzrosnąć nawet do około tysiąca złotych.