Damka czy nowoczesny rower dla kobiety?

Jeszcze kilkanaście lat temu rower damski był przede wszystkim kojarzony z czarną, klasyczną damką bez ramy. Z kolei dziś na rynku rowerowym znajduje się niezliczona ilość jednośladów, które różnią się między sobą kolorystyką, kształtem oraz przeznaczeniem. Jaki rower dla kobiety jest zatem idealny?

Damka – uniwersalny rower dla kobiet

Damka to znany do dziesiątek lat rower damski, który charakteryzuje się tym, że posiada nisko poprowadzoną górną rurę ramy lub w ogóle jej nie posiada. Tego typu rowery są bardzo wygodne podczas codziennego użytkowania, bowiem można na nie bez problemu wsiąść, by ruszyć w drogę. Ponadto typowa damka jest także bardzo wygodna podczas zatrzymywania się. Damki doskonale sprawdzają się jako środek transportu do pracy, na zakupy czy niedługą przejażdżkę z rodziną.

Nowoczesne i wyszukane rowery dla pań

Obecnie na rynku oprócz tradycyjnych damek każda kobieta ma do wybory roweru typu cross oraz od lat modne górale.

Ponadto od pewnego czasu można zauważyć silny trend na rowery typu „woman”, które to są przeznaczone dla eleganckich pań. Te damskie rowery (sprawdzaj w dobrych sklepach) charakteryzują się tym, że posiadają nieco
fantazyjnie wygiętą ramę o delikatnie zmienionej geometrii.

Ponadto występują pewne różnice w wyposażeniu. Te bardzo nowoczesne jednoślady posiadają nieco węższe kierownice oraz anatomiczne siodełka odpowiednio przystosowane do kobiecej budowy ciała. Szeroka oferta sprawia, że każda kobieta może wybrać rower wedle swych indywidualnych upodobań.