Dopasowane rękawice na MMA

Zarówno podczas treningów, jak również podczas właściwej walki – zawsze na rękach należy mieć rękawice. To dzięki nim będzie można ochronić swoje ręce przed poważniejszymi urazami. Tylko że tych rękawic jest naprawdę dużo. Co należy wziąć pod uwagę, jeżeli ktoś chce zacząć trenować w MMA? Oto kilka przydatnych wskazówek.

„Małe” rękawice do walki

rękawice face mma

Uwagę niejednej osoby przykują rękawice Face MMADostępne w kilku wersjach, zachwycają nie tylko swoim wykonaniem, ale również estetyką. Jeżeli ktoś przygotowuje się już do pierwszej walki, powinien mieć dla siebie małe rękawice. Nie zakrywają one tak mocno rąk, ułatwiając wykonanie niektórych ruchów. Są one lżejsze, ale bez problemu chronią dłonie i nadgarstki. Dzięki temu, że ich waga jest taka niska, a do tego nie są one tak wypełnione materiałem, z powodzeniem można pozwolić sobie na ringu na chwytanie, czy też na stosowanie dźwigów i duszeń. Wojownicy na pewno również ucieszą się z tego, że będą mogli zadać ciosy z większą siłą podczas walki.

„Duże” rękawice do MMA

W sklepach otrzymać można również rękawice duże. Ich nie warto zakładać na właściwą walkę, tylko na treningi. Są one bardziej zabudowane, a ręce jeszcze bardziej chronione. W związku z tym, że rękawice posiadają przez to większą ilość materiału, lepiej absorbują one energię. Ciosy nie wydawane są z tak dużą siłą, ale dzięki temu można zachować większy poziom bezpieczeństwa. Nie można przy nich stosować pełnych chwytów. Są one dedykowane nie tylko na treningi, ale również dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z MMA. Dzięki temu ich ręce będą zdecydowanie lepiej chronione.