Jak wybrać dobry kask rowerowy?

Kask rowerowy jest prawdopodobnie najważniejszym dodatkiem, który można zakupić do jazdy na rowerze. Chroni podczas upadku i uderzenia w ziemie najważniejszy organ w naszym ciele, czyli głowę i znajdujący się w niej mózg. Z racji tego wybór kasku rowerowego nie może być dziełem przypadku i koniecznie należy przestrzegać podczas zakupu kilku ważnych spraw.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Aby kask rowerowy mógł spełniać swoje zadanie, musi on być pewnie przytroczony do głowy rowerzysty. Żeby było to możliwe, konieczne jest wybranie takiego modelu, który po pierwsze będzie posiadał odpowiedni rozmiar, a po drugie będzie miał dobry system sprzączek, które w razie potrzeby umożliwią bardziej precyzyjne dopasowanie kasku do głowy.
Przy zakupie koniecznie trzeba zwrócić uwagę na rodzaj kasku, czymś zupełnie innym będą kaski rowerowe damskie, a czymś innym kaski męskie. Inny rozmiar i kształt głowy będą powodować późniejsze kłopoty lub ułatwienia w doborze rozmiaru i odpowiedniego dopasowania kasku do głowy.

Wygoda również się liczy

Kupując kask na rower nie można zapominać jednak o jego funkcja, które ułatwią noszenie go podczas długich jazd na rowerze – sprawdź dostępne modele na mikesport.pl.
Kaski mogą posiadać kilka zmyślnych cech, które tę jazdę ułatwią.
Może to być na przykład wentylacja, która w postaci otworów w kasku będzie wietrzyła głowę, co nie doprowadzi do jej przepocenia.
Po drugie bardzo przydaje się daszek nad oczami, który powstaje z wyprofilowania w tej sposób kasku.