Jak wybrać NS Bikes dla początkującego?

Współczesny rower enduro to maszyna o dużym skoku, która lata w dziczy nie gorzej niż rower zjazdowy sprzed lat. Jednocześnie są lżejsze i bardziej wszechstronne, co umożliwia efektywne wspinanie. Zobacz, co charakteryzuje nowoczesny rower NS Bikes?

Wybierz odpowiedni rozmiar ramy do NS Bikes

Rozmiar ma znaczenie. Wybór rozmiaru ramy może być trudny, zwłaszcza jeśli jeszcze na niej nie jeździłeś. Większość producentów ma własne tabele zalecające rozmiary na podstawie wzrostu. Warto z nich korzystać. Warto również wspomnieć, że stoły te przeznaczone są dla osób o standardowych proporcjach. Standardowe proporcje są takie, że odległość Twojej dłoni od czubka protezy do drugiej protezy jest w przybliżeniu równa Twojemu wzrostowi. Przy tych proporcjach wszystko jest w porządku. Jeśli jesteś w środku zakresu. Zdejmij jedną ze stołu. Jeśli Twoje nogi są szersze niż Twój wzrost i zbliżasz się do górnej granicy zakresu podanego przez producenta NS Bikes – kup większy rower.

NS Bikes

Wysokość supportu w NS Bikes również się liczy

Mówi nam, jak wysoko od ziemi znajduje się oś mechanizmu korbowego. Niski suport daje nam nisko położony środek ciężkości, co przekłada się na zachowanie roweru w zakrętach – im bliżej suportu do podłoża tym lepiej. Jednak niska wysokość wspornika ma też swoje wady – podczas jazdy częściej zawieszamy korby na korzeniach drzew i kamieniach, co poważnie zaburza rytm pedałowania. Można temu przeciwdziałać, po prostu kontrolując ruch korby do końca, przesuwając korbę z powrotem do przeszkody itp. Moim zdaniem przewaga niskiego suportu była na tyle duża, że warto było jeździć na najniższym możliwym ustawieniu, na którym byliśmy w stanie wytrzymać podjazdy.

Szukacie rowerów do amatorskiego lub profesjonalnego enduro? Koniecznie zobaczcie ofertę NS Bikes. Polskiej firmy oferującej rowery dla amatorów i prfesjonalistów.