Jaki licznik rowerowy kupić?

Osoby zaliczające się do miłośników jazdy na rowerze bardzo często zastanawiają się, z jaką prędkością jadą, a także ile kilometrów udało im się pokonać. Aby zdobyć te informacje, wystarczy zamontować na rowerze licznik rowerowy. Obecnie w sprzedaży dostępny jest szeroki wybór różnych modeli, co sprawia, że można mieć ogromny problem z wyborem tego odpowiedniego dla siebie.

Jakie liczniki rowerowe są obecnie dostępne?

Montując licznik rowerowy, zyskuje się doskonałe źródło informacji na temat jazdy. Ten gadżet powie, ile kilometrów udało się przejechać, a także z jakim tempem. Warto jednak pamiętać, że dostępne dzisiaj liczniki rowerowe są bardziej bardziej zaawansowane. Niektórzy pokuszą się wręcz o stwierdzenie, że stały się one swojego rodzaju komputerami. Coraz częściej wyposażone są również w GPS, co oznacza, że mogą śledzić pokonaną trasę.

Dla kogo odpowiedni będzie prosty licznik rowerowy bez dodatkowych funkcji?

Prosty licznik rowerowy bez takich funkcji, jak GPS to dobry wybór dla amatorskich miłośników jazdy na rowerze. Wybierając go, należy zwrócić uwagę, aby miał czytelny ekran. Ważna jest również łatwość obsługi. Tego rodzaju licznik przekaże informacje na temat:

  • aktualnej prędkości;
  • pokonanego dystansu;
  • średniej prędkości;
  • prędkości maksymalnej.

Osoby, które chcą z licznika rowerowego korzystać również nocą powinny wybrać model wyposażony w podświetlany ekran.

Dla kogo odpowiedni będzie licznik rowerowy wyposażony w GPS?

Osoby, które jazdę na rowerze traktują nie tylko jako relaks mogą zdecydować się na licznik wyposażony w nadajnik GPS. Sportowcom przydaje się bowiem jak najwięcej informacji. Warto dodać, że takie profesjonalne liczniki mogą dostarczać również danych dotyczących nie tylko prędkości jazdy i pokonanego dystansu, ale również tętna. Pozwala to na lepsze śledzenie czynionych postępów.