Jaki rower trekkingowy kupić?

Rower trekkingowy jest idealnym połączeniem między wycieczkami rowerowymi za miasto, lecz bez pokonywania wymagających tras. Na rower trekkingowe nie składają się jedynie jakość elementów, z jakich został stworzony. Decydując się na taki rower, nie możemy zapomnieć o ewentualnym osprzęcie, w których będzie przechowywać nasz ekwipunek. Jazda rowerem trekkingowym  musi być lekka oraz przyjemna. Dzięki temu będziemy mogli pokonywać większe dystanse. 

Czym tak naprawdę są rowery trekkingowe?

Rowery tego pokroju różnią się od innych rowerów. Nie jesteśmy w stanie je porównać do rowerów miejskich czy też górskich. Pierwszym charakterystycznym  elementem jest wykonanie oraz kształt ramy. Rama została opracowana w taki sposób, aby podróż odbywała się w wyprasowanej pozycji, co odbije się pozytywnie na naszym zdrowiu. Ponadto sama rama nie powinna ważyć zbyt dużo. Następną cechą wyjątkową dla tych rowerów jest ich niska ogólna masa. Kolejno należy przyjrzeć się wielkości opon i kół. Zazwyczaj dobre modele mają rozmiar koła wynoszący od 28 do 29 cali. Ich bieżnik powinien być wąski i jednocześnie różnią się od opon górskich.

Jaki osprzęt znajdziemy w rowerach trekkingowych?

rower trekkingowy

Podczas wyboru roweru trekkingowe nie powinniśmy przesadzać z jakością osprzętu. W końcu nie jest to profesjonalny rower górski, więc nie wykorzystamy pełnego potencjału tego osprzętu. Nawet amortyzator nie musi być pierwszej klasy. Podstawowy amortyzator całkowicie wystarczy i wynika to z jednego prostego powodu, mianowicie zazwyczaj rowerem trekkingowym będziemy się poruszać  po stabilnych prostych drogach. Podobnie sytuacja wygląda z hamulcami, które mogą być standardowe. Dlatego też zakup roweru z hamulcami tarczowymi nie będzie konieczny. W trakcie jazdy nie będą aż tak potrzebne, jak w przypadku szalonej jazdy na rowerze górskim.