Jakie powinny być dobre rękawiczki rowerowe?

Bez wątpienia rękawiczki na rower w ostatnich sezonach zyskały na popularności. Dlatego też na rynku pojawiło się wiele ich modeli. Duży wybór jest zaletą, ale równocześnie może sprawiać, że ciężko będzie podjąć decyzję co do wyboru najlepszego modelu. Jakie powinny być dobre rękawiczki?

Rękawiczki muszą być wytrzymałe

Rękawiczki rowerowe powinny być równie wytrzymałe co rękawiczki robocze. W końcu też są wystawione na działanie wielu czynników środowiskowych. Mogą one mieć kontakt z wodą, deszczem, potem i równocześnie są poddawane silnemu naciskowi. Stąd też oczywiste jest to, że dobrej jakości rękawiczki muszą być wykonane z bardzo trwałych materiałów. Czasami dla ich wzmocnienia po wewnętrznej stronie rękawiczek zastosowane są dodatkowe wzmocnienia, które zabezpieczają przed przetarciem się ich w najbardziej narażonym miejscu.

Łatwe w utrzymaniu czystości

Takie rękawiczki na rower podczas ich używania bardzo często są narażone na zabrudzenia. To oczywiste. Z tego powodu dobrze, jeśli są one wykonane z materiału, który nie chłonie brudu. Dzięki temu wystarczy tylko je przetrzeć wilgotną szmatką lub spłukać chłodną wodą, by pozbyć się zabrudzeń.

W odpowiednim rozmiarze

W przypadku rękawiczek ważne znaczenie ma ich rozmiar. By mogły one spełniać swoją rolę, muszą one być dobrze dopasowane do wielkości dłoni. Nie mogą one utrudniać zginania palców i uniemożliwiać prawidłowego chwytu na kierownicy. Przed zakupem dobrze jest je przymierzyć lub dokładnie sprawdzić tabelę rozmiarów.