Która metoda przewożenia bagażu na rowerze jest najlepsza?

Rozwiązań dla rowerzystów dotyczących przewożenia bagażu jest kilka. Jednak które z nich najlepiej jest wybrać? Jak wyposażyć swój rower, aby móc bez trudu przewozić bagaż?

Czas podróży
Na pewno w kwestii wyboru sposobu przewożenia bagażu ma znaczenie czas podróży. Rzecz w tym, że w przypadku podróży, które trwają kilka tygodni absolutnie niezbędne są dużych rozmiarów bagażniki rowerowe. Jeśli jednak chodzi o krótki, dwudniowy wyjazd, wystarczą niewielkie sakwy rowerowe.

Charakter wyjazdu
Na pewno nie bez znaczenia jest też charakter wyjazdu. Chodzi między innymi o to, czy ma to być wyjazd krajoznawczy, podczas którego cały czas spędza się na rowerze, czy może chodzi jedynie o dojazd do celu. W tym drugim przypadku często nie jest potrzebny namiot ani śpiwór. Jeśli natomiast planuje się spędzenie dłuższego okresu na rowerze, spanie w hotelach czy nawet motelach jest zbyt kosztowne. Poza tym, czasem trudno jest znaleźć akurat jakieś miejsce noclegowe, dlatego trzeba być przygotowanym na konieczność noclegu pod gołym niebem. Konieczne jest więc posiadanie śpiwora oraz namiotu. Oba te przedmioty są dosyć ciężkie, a na dodatek zajmują dużo miejsca. W bagażnikach rowerowych niejednokrotnie nie da się już ich pomieścić.

W takich sytuacjach, gdy bagaż jest bardzo duży i bagażniki rowerowe już nie wystarczają, trzeba dokupić też duże sakwy. Warto także rozważyć opcję zabrania ze sobą w drogę przyczepy.