Najpotrzebniejsze akcesoria rowerowe

Pieniądze, które musimy przeznaczyć na kupno nowego roweru nie są oczywiście jedynym kosztem, który musimy ponieść. Rowery, które kupujemy w sklepie nie posiadają zbyt wielu dodatkowych akcesoriów, dlatego też najczęściej będziemy musieli je dokupić oddzielne. Pamiętać musimy przede wszystkim o tym, że część akcesoriów rowerowych jest obowiązkowa, a za ich brak grozi nam mandat.

Dzwonki rowerowe
Jak łatwo się domyśleć jednym z najpopularniejszych dodatków do rowerów są oczywiście dzwonki rowerowe, które znajdziemy w każdym profesjonalnym sklepie z rowerami. Kodeks drogowy nakazuje nam zakup dzwonka, albo innego sygnału ostrzegawczego, który nie powoduje nieprzeraźliwego dźwięku. W internecie znaleźć można bardzo wiele modnych i stylowych dzwonków rowerowych, dzięki czemu każdy rowerzysta odnajdzie produkty, który w 100% zaspokoi jego indywidualne oczekiwania.


Oświetlenie

Do obowiązkowego wyposażenia roweru zalicza się również oświetlenie rowerowe. Każdy rower z tyłu musi posiadać migające, albo stałe światło w kolorze czerwonym. Pamiętać musimy również i o tym, że musimy dodatkowo posiadać odblask w kolorze czerwonym o kształcie innym niż trójkąt. Rower musi mieć również z przodu lampkę rowerową, która emituje światło białe lub żółte.

Liczniki rowerowe
Liczniki rowerowe nie są obowiązkowym wyposażeniem, ale cieszą się bardzo dużą popularnością. Na półkach sklepowych możemy znaleźć dwa rodzaje liczników rowerowych. Pierwsze z nich to liczniki przewodowe, a drugie jak łatwo się domyśleć bezprzewodowe.