Niezbędne dodatki do roweru

Rower, choć jest doskonałym narzędziem do codziennego przemieszczania się po mieście, niestety rzadko kiedy bywa od samego początku wyposażony we wszystko, co może się podczas korzystania z niego przydać. Powoduje to konieczność dokupienia do niego licznych dodatków, które jak wiadomo, są mniej lub bardziej potrzebne. Co zatem warto mieć w rowerze przede wszystkim?

Odpowiednie oświetlenie

Choć lampki rowerowe to obowiązkowe wyposażenie każdego roweru, bez których zwyczajnie nie można wyjechać na drogę, to jednak mało który producent fabrycznie umieszcza je w rowerze. Powoduje to, że konieczność ich dokupienia spada na rowerzystę. Poleca się zestawy składające się zarówno z lampki przedniej, jak i tylnej. Najlepiej, jakby zamiast żarówki wyposażone były w diody led, co zagwarantuje nie tylko najlepszy strumień światła, lecz również małe zużycie energii. Dobry zestaw lampek rowerowych powinien kosztować maksymalnie do kilkudziesięciu złotych.

Uchwyt na telefon

Telefon podczas jazdy na rowerze staje się jednym z najważniejszych urządzeń. Dzięki niemu można nie tylko śledzić swoją trasę na GPS, lecz również planować i przeprowadzać trening. Warto by więc, aby rowerzysta wyposażony był w specjalny uchwyt na telefon montowany na kierownicy, co znacznie poprawi przyjemność i komfort korzystania z możliwości, które stwarza on dla każdego rowerzysty. Warto wybierać takie modele, które dodatkowo wyposażone są w futerały, co zapobiegnie ryzyku uszkodzenia telefonu np. podczas opadów deszczu.