Nowinki techniczne w rowerach szosowych o których warto pamiętać

Jazda rowerem szosowym, to bardzo ciekawy i pasjonujący sport. Podróż z dużą prędkością zawsze pasjonowała wszystkich miłośników tego sportu, dając im możliwość organizowania wypadów na znacznie dłuższych trasach niż w przypadku słynnych „górali”. Niemniej, technologia również i w tym sporcie idzie do przodu. Jakie nowinki techniczne pojawiają się w nowych wersjach „szosówek”?


Czego możemy spodziewać się po nowych modelach rowerów szosowych?

1. Nowe rowery szosowe charakteryzują się o wiele większą aerodynamiką. Przykład? Linki ukryte wewnątrz ramy to nie tylko poprawa wyglądu roweru ale też zmniejszenie oporów powietrza.
2. Nowością są też hamulce tarczowe. Wprawdzie wszyscy znamy jeszcze tradycyjne hamulce szczękowe, ale nie ukrywajmy – wersje tarczowe lepiej znoszą długotrwałe obciążenie pracą i co ważne są mniej wrażliwe na warunki pogodowe.
3. Dużo się też mówi o nowości, jaką jest rama karbonowa. Jest ona o wiele lżejsza niż jej aluminiowa poprzedniczka a także charakteryzuje się większą wytrzymałością. W efekcie rower szosowy wyposażony w tą ramę będzie nam służył znacznie dłużej.
Na powyższych przykładach widać, jak technologia budowy rowerów poszła do przodu. Wspomniane nowinki pojawiają się już nawet w tańszych modelach rowerów co oznacza że nie musimy już kupować jednośladów z górnej półki by móc korzystać ze wspomnianych nowości.