Odpowiedni rower dla Twojego dziecka

Rowery dziecięce są dobierane na podstawie rozmiaru kół, a nie rozmiaru ramy, jak ma to miejsce w przypadku rowerów dla dorosłych. Odpowiedni rozmiar roweru zapewni Twojemu dziecku bezpieczeństwo i komfort jazdy. Kolejną ważną kwestią jest waga ramy. Lekka rama będzie łatwiejsza do pedałowania i przyjemniejsza w jeździe, co oznacza, że będzie dużo więcej jeździć! Rowery wykonane z ram aluminiowych są zazwyczaj droższe niż rowery z ramami stalowymi. Zaletą stopu jest to, że jest lżejszy i łatwiejszy w prowadzeniu dla dziecka, a także jest mniej podatny na rdzę.

Idealnie dopasowany rower

Dziecko rośnie, a wraz z nim rower. Kolejnym rozmiarem są rowery dla dzieci 16 cali. Podobnie jak w przypadku rowerów z kołami 14-calowymi, jednym z kluczowych czynników konstrukcyjnych tych rowerów jest to, że są one zarówno trwałe, jak i lekkie — dzieci w wieku od 4 do 6 lat mogą wycisnąć trochę mocy. Rowery dziecięce 16 cali (tutaj) mają zwykle aluminiowe lub stalowe ramy, hamulce typu v-brake i jednobiegowy układ napędowy. Niektóre modele z wyższej półki mogą być wyposażone w hamulce tarczowe zapewniające dodatkową siłę hamowania. Te rowery zostały zaprojektowane z niskim przekrokiem. Oznacza to, że w razie wypadku lub zejścia z roweru istnieje mniejsze prawdopodobieństwo zaplątania się dziecka w rower. Urządzenia do przytrzymywania łańcucha są często montowane w dziecięcych rowerach górskich z kołami 16-calowymi, minimalizując ryzyko zrzucenia łańcucha z tarczy, gdy dziecko nieuchronnie eksploruje teren.

rowerek dziecięcy 16 cali niebieski

Dlaczego warto kupić rower dla dziecka?

Jak jazda na rowerze wpływa na rozwój dziecka? Uczenie dzieci jazdy na rowerze pomaga im budować mięśnie całego ciała. Zdrowie i wytrzymałość kości dzieci można również poprawić poprzez jazdę na rowerze. Jedną z najważniejszych korzyści płynących z jazdy na rowerze dla dzieci jest wzrost płuc i serca Twojego dziecka. Wzrost mięśni układu sercowo-naczyniowego jest wspomagany przez jazdę na rowerze. Tętno dzieci wzrasta, gdy naciskają na pedały, aby zbudować swoją wytrzymałość. Nie można zaprzeczyć, że może to pomóc w kontrolowaniu wagi. Rowerki dziecięce 16 cali to inwestycja w zdrowie Twojego dziecka.