Pompka do roweru – jakie dodatkowe akcesoria warto wybrać?

Pompki do roweru oparte są zazwyczaj na bardzo prostych konstrukcjach. W ostatnim czasie można jednak w sklepach rowerowych znaleźć wiele ciekawych i przydatnych akcesoriów do pompek, które dokładnie zostaną opisane w niniejszym artykule. Za kilkanaście złotych można kupić naprawdę funkcjonalne akcesoria, które znacząco ułatwią i przyśpieszą pompowanie opon.

Manometr

Tradycyjna pompka do roweru (zobacz na Goride) nie zawsze posiada manometr, dlatego też należy go dokupić. Mowa tutaj oczywiście o ręcznych pompkach rowerowych, które co prawda są tanie i łatwe w użytkowaniu, ale niestety nie umożliwiają ustawienie idealnego ciśnienia w ponach. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, że wbudowane manometry niestety nie zawsze mogą pochwalić się precyzją. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest więc dokupienie osobnego manometru.

Dźwignia do blokowania

Wśród rowerzystów dużym zainteresowaniem cieszą się specjalne dźwignie do blokowania. Na półkach sklepowych można znaleźć również specjalne nakręcane końcówki. Głównym zadaniem dźwigni jest oczywiście zablokowanie końcówki pompki na wentylu, dzięki czemu nie ma ryzyka urwania wentyla. Dźwignia zazwyczaj nakręcana jest bezpośrednio na wentyl.

Podwójna końcówka do pompowania

Dobra pompka do roweru powinna posiadać również podwójną końcówkę do pompownia. Dzięki takiemu dodatkowi bez żadnego większego problemu nałożymy pompkę na różne wentyle rowerowe. Jest to najlepszy wybór dla tych osób, które raz na zawsze chcą zapomnieć o czasochłonnym przekładaniu podkładek.