Poradnik wyboru licznika rowerowego

Bardzo wielu użytkowników roweru często zastanawia się nad tym, jaką prędkość osiągają w danym momencie jazdy na rowerze. Świetnym rozwiązaniem będzie zakup licznika montowanego do roweru, który z pewnością odpowie na wszelkie pytania. 

Jazda rowerowa wraz z licznikiem                                       

Liczniki rowerowy to idealne źródło informacji, które dostarcza wszelką wiedzę dotyczącą aktualnej prędkości jazdy. Świetnie odnajdzie się we wszystkich typach rowerów. Takowe rozwiązanie pozwala mierzyć parametry naszych przejażdżek lub treningów. Rozwój takiej technologii skutkował tym, że dziś liczniki zaopatrzone są w prawdziwe mini komputery z funkcją GPS. Bogactwo, a także prostota takich urządzeń wypiera stanowczo stare liczniki, lecz i takie cieszą się wciąż popularnością, zwłaszcza wśród początkujących rowerzystów. Aktualnie na rynku można kupić klasyczne oraz proste liczniki, które mają wbudowany GPS oraz posiadają wszelkie dane, które gromadzone są w czasie jazdy rowerem i nie wymagają one umieszczenia dodatkowych czujników. Jeśli postawimy na lepsze urządzenie, to będzie można zebrać więcej danych z niego. Bardzo dużo zaawansowanych użytkowników tych urządzeń posiada duże potrzeby w zakresie odczytywania informacji oraz danych na temat jazdy. 

Wiadomym jest to, że każdy potencjalny klient będzie oczekiwać od licznika czegoś innego. Producenci prędko wychwycili różne zapotrzebowania użytkowników względem liczników rowerowych i proponują coraz to nowe rozwiązania, które są świetnie sprofilowane pod ich wymagania. Jeśli kładziemy nacisk na trening, to warto jest rozejrzeć się za licznikiem który pozwoli nam kontrolować intensywność naszego treningu. Jeśli nasza jazda będzie mieć charakter turystyczny i przygodowy, to idealną opcją będzie zaopatrzenie się w licznik z dobrą funkcją GPS. 

Dobór licznika rowerowego

Wielu użytkowników często stawia pytanie, jak wybrać licznik rowerowy. Najlepiej jest wybrać takie urządzenie, które spełni nasze wszelkie potrzeby oraz oczekiwania. Mowa tutaj o tym, by podczas jazdy nie brakowało nam wszelkich danych, o których chcemy wiedzieć. Dobrze jest się spojrzeć na dostępne sposoby ich gromadzenia. Do wyboru są trzy różne opcje. Podstawową z nich jest jazda z licznikiem, która służy do kontroli bieżącej w czasie jazdy. Najlepiej, żeby była wraz z aplikacją na smartfona odpaloną w taki sposób, by móc w domu sprawdzić naszą trasę. Kolejną ważną opcją jest jazda z komputerem wraz z GPS-em, który jest skupiony na naszym treningu oraz na jeździe z komputerem rowerowym skupionym na nawigacji. Podane opcje są idealne dla użytkowników, którzy nie jeżdżą zbyt często i nie mają ochoty wydawać pieniędzy na licznik, który będzie zalegał w garażu. Bardziej zaawansowani rowerzyści powinno czerpać przyjemność z bardziej specjalistycznych liczników. Jeśli mówimy o cenie liczników rowerowych to są one różne i zależą głównie od marki oraz od różnych opcji użytkowania. Przeciętny licznik rowerowy można kupić za kilkaset złotych i powinien on posiadać wiele przydatnych opcji.