Rodzaje butów rowerowych

Buty rowerowe są idealne dla tych, którzy dłuższy czas spędzają na rowerze, w podróży po szlakach górskich, bądź szosowych. Korzystają z nich nie tylko profesjonaliści, ale również i amatorzy. Problemem jednak może być wybór rodzaju tychże butów, ponieważ są one przeznaczone do różnych typów rowerów.

Rodzaje butów rowerowych

Buty rowerowe różnią się od siebie przeznaczeniem, a także tym, do jakiego typu rowerów będą stosowane. Wśród nich wyróżnia się buty szosowe, do rowerów górskich typu MTB, trekkingowych i turystycznych, a także BMX. Buty są także dostępne z ocieplaną cholewką, idealne na zimę.

Buty do roweru górskiego

Buty rowerowe do rowerów górskich posiadają miękką podeszwę, a także zapięcia stabilizujące stopy.

Buty do rowerów szosowych

Buty do rowerów szosowych posiadają najtwardszą podeszwę w stosunku do innych butów. Jednocześnie jednak są bardzo lekkie i nie obciążają stóp. 

Buty do BMX

Buty na rower do jazdy wyczynowej mają podeszwę podobną do butów szosowych. Charakteryzują się ogromną przyczepnością.

Buty do rowerów trekkingowych i turystycznych

Kolejnym rodzajem butów rowerowych są te przeznaczone do rowerów trekkingowych i turystycznych. Świetnie nadają się także do wycieczek pieszo-rowerowych, ponieważ ich podeszwa jest bardziej miękka od butów do MTB.

Buty na zimę

Kolejny rodzaj butów rowerowych to buty z ocieploną cholewką, które zapobiegają przedostawaniu się wilgoci i wody do środka.