Rower czy samochód? – Jaki środek transportu lepiej wybrać?

O ile dla większości tutaj obecnych wybór pomiędzy samochodem a rowerem jest niemal oczywisty, to warto dokładnie rozważyć każdą z tych opcji i zadać sobie podstawowe pytanie: czy rzeczywiście w każdych warunkach rower jest lepszym rozwiązaniem?

Wakacyjny wyjazd z biurem
Jedną z sytuacji w której decyzja o wyborze roweru czy też samochodu jest kluczową kwestią, jest chociażby wakacyjny wyjazd z biurem podróży lub samolotem i chęć zwiedzania okolicy na własną rękę. Co zatem będzie lepsze? Rower z wypożyczalni czy własny bądź wypożyczony samochód?

Rower czy wynajem samochodu?
Trzeba zacząć od tego, że wypożyczenie roweru jest znacznie tańsze niż samochodu. W Polsce rower wypożyczymy już za kilkanaście złotych za cały dzień, gdy tymczasem w przypadku samochodu musimy się liczyć z wydatkiem przynajmniej 100,-zł za dobę (ostatecznie wszystko zależy jednak od klasy danego samochodu).

Odległość, czyli ile tak naprawdę chcemy zwiedzać?
Decydując się na wypożyczenie konkretnego środka transportu warto zwrócić uwagę przede wszystkim na okolicę – jeżeli punkty warte odwiedzenia znajdują się w odległości mniejszej niż ~30 kilometrów, to rower będzie lepszym rozwiązaniem – będzie również bardziej ekologiczny oraz zdrowszy dla nas samych!

Warto jednak zaznaczyć, iż rowerem nie jesteśmy w stanie dotrzeć wszędzie, bądź będzie to zbyt czasochłonne. Wypożyczenie auta z WorldTrans sprawdzi się najbardziej przy wyjazdach zagranicznych i takich, gdzie mamy ograniczony czas a chcemy go jak najefektywniej spożytkować.