Rowery crossowe – uniwersalne rozwiązanie

rower crossWiele osób zastanawia się jak dobrać rower, który będzie spełniał wszystkie ich potrzeby. W końcu taki pojazd jest zazwyczaj wykorzystywany w wielu sytuacjach, od jazdy po mieście po wyprawy górskimi ścieżkami.

Amatorzy jazdy rowerem często korzystają z tego pojazdu na wiele różnych sposobów. Może służyć jako wygodny środek transportu do szkoły lub pracy, jednocześnie od czasu do czasu można wybrać się na dłuższą wycieczkę za miasto lub nawet na kilkudniową wyprawę. Jaki model sprawdzi się w każdej sytuacji?

Na pewno do najbardziej uniwersalnych rozwiązań należą tak zwane rowery crossowe. W zasadzie można opisać je jako połączenie cech roweru górskiego i szosówki. Pozwalają na szybką jazdę po równej, asfaltowej nawierzchni. Jednocześnie rowery cross sprawdzą się na polnych drogach oraz nierównych, leśnych ścieżkach. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby takim rowerem poruszać się również po ruchliwych miejskich drogach.

Duża uniwersalność takich rowerów sprawia, że są one dobrą inwestycją z punktu widzenia większości osób. Ponieważ łączą zalety bardziej wyspecjalizowanych modeli, dobrze sprawdzają się w wielu sytuacjach, w tym także w trakcie długich wypraw, gdy można natknąć się na różne warunki.

Comments

  1. Rowery crossowe są całkiem fajne, jednak ja wolę trekkingowe. W mieście są bardziej praktyczne i wygodne dla kobiety. Jednak to już chyba zależy od indywidualnych predyspozycji.