Rowery szosowe – ciekawe informacje

Do niedawna jeszcze na ulicach nie spotykało się za wiele rowerów szosowych. Co się jednak tak bardzo w tej materii zmieniło? Co daje przesiadka na rowery szosowe?

Wyjątkowa prędkość

Na pewno osoba, która przesiądzie się z ciężkiego górala na lekki i cienki rower szosowy będzie od razu zachwycona prędkościami, jakie ten rozwija. 30 km/h po ładnej szosie nie jest tu nawet jakimś szczególnym osiągnięciem. Słowem – dojeżdżamy wszędzie naprawdę niesamowicie szybko i to w zasadzie bez żadnego wysiłku.

Nowe trasy

Do tej pory zapewne mając przed sobą weekend wybieraliśmy najczęściej trasy leśne, przejeżdżaliśmy przez różne wsie itp. Tu jednakże takie trasy nie będą zbytnio możliwe, niemniej jednak odkrywają się przed nami różne nowe możliwości. Przykładowo piękna szosa wzdłuż brzegu morza, szybkość, wiatr – to jest naprawdę niesamowite przeżycie.

Absolutny brak bagażu

Rowery szosowe mają to do siebie, że na nie nie bierze się bagażu. Z definicji ma to być bowiem rower, którym po prostu mamy szybko się poruszać po szosach. Dla niektórych zatem na pewno brak możliwości wzięcia ogromnego plecaka z wałówką będzie dość sporym dyskomfortem. Niemniej jednak wiele osób ceni właśnie rowery szosowe za taką możliwość nieskomplikowanych wycieczek – kiedy jedziemy po prostu po to, aby przestać myśleć o czymkolwiek, nie martwić się i jednocześnie doskonale poprawić swoją kondycję.

Podsumowując – rowery szosowe na pewno dają nam nowe możliwości. Warto się nad nimi zastanowić i dołączyć tego typu rower do swojej kolekcji.