Specialized – ciekawe rowery dla najmłodszych

Amerykański potentat w świecie rowerowym Specialized znany jest z profesjonalnego podejścia do każdej kategorii rowerowej. Nie inaczej jest z rowerami dziecięcymi. Specialized stawia na swoje sprawdzone metody produkcji także w dziedzinie rowerków dla najmłodszych.

Specialized biegowy 

Seria Hotwalk to najmniejsze rowerki, które swoją budową pozwalają na jazdę dzieciom już od 18 miesiąca życia. Pozbawione są pedałów, a ich główna rura jest obniżona i zapewnia optymalną oraz stabilną pozycję rowerzysty. Ich konstrukcja umożliwia także bezpieczne kontrolowanie jadącego dziecka przez dorosłego. Ciekawą wersją jest Hotwalk Carbon. Specialized stawia tu na sprawdzone rozwiązania zapożyczone z profesjonalnych serii. Rama, koła czy kierownica wykonane są z najwyższej jakości włókien węglowych co wpływa na wagę i perfekcyjne wyważenie rowerku Specialized. Dostępność w wielu kolorach wykończenia wpływa na duży wybór i pozwala dobrać odpowiedni rower zarówno dla chłopczyka, jak i dziewczynki. 

rower specialized

Specialized dla większych dzieci

Dla starszych dzieci Specialized oferuje serie Riprock Coaster, Jett i Riprock. To rowery wyposażone w pedały, amortyzatory oraz całe systemy zmiany biegów. Odmiana Coaster może mieć doczepiane kółka do nauki łapania równowagi. Riprock z kołami o 24 calach to propozycja dla zaawansowanych młodych kolarzy. Ma ona uterenowiony charakter. Młodzi adepci mogą ćwiczyć i trenować na tym sprzęcie swoje umiejętności w terenie. Podnoszenie i ciągłe poprawianie swoich kolejnych leveli na rowerze jest ważne już od najmłodszych lat. Firma specialized wie o tym najlepiej. Odmiana Jett przeznaczona jest bardziej do miejskiej jazdy. Dzieci na tych rowerach mają super frajdę z jazdy i chętnie pokonują kolejne kilometry na wycieczkach rowerowych.