To nie jest koniec sezonu rowerowego

Coraz bardziej rozbudowana sieć dróg rowerowych oraz moda na jazdę na rowerze sprawiają, że na drogach miejskich, szosach podmiejskich i leśnych bezdrożach przybywa rowerzystów.

Cały rok na rowerze nie tylko dla zawodowców

Ocieplenie klimatu i coraz rzadsze opady znacząco przedłużają też sezon rowerowy. Dzięki w zasadzie bezśnieżnym zimom pierwsi rowerzyści pojawiają się na drogach już w marcu, a znikają z nich dopiero pod koniec listopada. I nie są to wcale zawodowcy czy bardzo zaawansowani amatorzy. Szeroki wybór odzieży rowerowej oraz akcesoriów zwiększających bezpieczeństwo jazdy sprawiają, że jazda na rowerze poza sezonem letnim stała się dostępna dla każdego. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni strój oraz wyposażenie. Wielu pracodawców wspiera ten trend, udostępniając pracownikom szatnie pracownicze z prysznicami, dzięki czemu mogą przyjeżdżać na rowerze do pracy, a następnie przebrać się w strój zgodny z biznesowymi wymogami.

Zainwestuj w siebie

Do zalet jazdy na rowerze nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Dojazdy do pracy na rowerze to same korzyści – dla nas to codzienna porcja ruchu o zbawiennym wpływie na nasze zdrowie i kondycję. Dla środowiska naturalnego i współmieszkańców ograniczenie emisji spalin i odkorkowanie miasta. Zatem każdy tydzień, o który uda nam się przedłużyć sezon rowerowy to wymierna korzyść. Podstawą stroju rowerzysty na niepogodę jest dobra wiatroszczelna kurtka oraz przeciwdeszczowe spodnie na rower. Dobrze jest mieć przy sobie również pelerynę na wypadek większej ulewy. Zamiast specjalnych spodni odpornych na deszcz na rower, możemy zaopatrzyć się w specjalne ochraniacze nakładane na spodnie. Na rynku są dostępne również ochraniacze na buty oraz wodoodporne pokrowce na plecaki i sakwy. Dobrej jakości odzież i akcesoria rowerowe wyróżniają się dużą wytrzymałością, dzięki czemu możemy być pewni, że ich zakup to inwestycja w nasze zdrowie i kondycję na lata.