Uniwersalny rower turystyczny

rower turystyczny KellysOsoby, które lubią uprawiać turystykę rowerową, muszą zwracać szczególną uwagę na zakup odpowiedniego roweru. Wybór takiego sprzętu przełoży się przede wszystkim na wygodę oraz bezpieczeństwo jazdy.

W czasie wyprawy rowerem można natknąć się na różne sytuacje. Często nie da się do końca przewidzieć rodzaju dróg, czy też warunków pogodowych, na które natknie się rowerzysta. W takim przypadku zakup bardzo wyspecjalizowanego modelu roweru raczej mija się z celem. Szosówki nie sprawdzają się na polnych drogach, rowery górskie są natomiast stosunkowo ciężkie.

Rowery trekkingowe męskie to bardzo uniwersalne rozwiązanie, którym można poruszać się po różnych drogach. Na turystyczny charakter takiego roweru wpływa między innymi fakt, że jest on wyposażony w praktyczny bagażnik i można go bez problemu obciążyć dosyć dużym bagażem. Rowery trekkingowe damskie nie są tak wytrzymałe, ale również wyposaża się je w cały niezbędny osprzęt w postaci bagażników i błotników.

W zasadzie nie ma bardzo dużej różnicy między rowerami męskimi i damskimi – oba są wystarczająco wytrzymałe w przypadku zwykłej trasy. Niezależnie jednak od wybranego modelu, lepiej zainwestować w solidny sprzęt, który wytrzyma dłuższą podróż.