Wygodny i bezpieczny rower

Niewątpliwie rower jest pojazdem niezwykle pożytecznym. Pozwala na wytrenowanie mięśni i kondycji, lecz jest również bardzo praktyczny, gdyż pozwala na przykład dotrzeć do pracy czy szkoły w szybkim tempie z pominięciem korków ulicznych. Trzeba jednak zawsze pamiętać, aby zadbać o bezpieczeństwo i wygodę jazdy na rowerze, aby nie musieć bać się o swoje życie i zdrowie.

Odpowiednia postawa

Bardzo istotną sprawą, która nieraz jest bagatelizowana jest odpowiednie ustawienie siodełka rowerowego. Jest to ważniejsze niż się wydaje z tego względu, że odpowiednia wysokość jest istotna nie tylko dlatego, że dobre ustawienie siodełka decyduje o wygodzie jazdy. Przede wszystkim jest to istotne z tego względu, że źle ustawione siodełko fatalnie wpływa na kręgosłup.

Przesadne wychylenie w stronę kierownicy z powodu zbyt wysoko ustawionego siodełka rowerowego sprawia, że pojawiają się bóle kręgosłupa oraz jego skrzywienie. Należy zawsze o tym pamiętać i optymalnie ustawiać siodełko rowerowe.

Jeśli zaś chodzi o wygodę, to każdy ma nieco inne preferencje jeśli chodzi o ustawienie wysokości siodełka. Dla niektórych najwygodniejszym rozwiązaniem będzie nieco wyższe jego ustawienie, a dla innych zdecydowanie niższe.