Wyprawa rowerowa – o czym trzeba pamiętać?

Jesień jest idealnym momentem, by rozpocząć dłuższe, kilkudniowe wycieczki rowerowe. Upalnych dni jest coraz mniej więc można pokusić się o dłuższy wypad na rowerze mając nadzieję, że skwar już nie będzie dokuczał. Jak się spakować, by zabrać wszystko, co niezbędne?

Odzież na wyjazd rowerowy

Podstawą wygodnej, wielogodzinnej jazdy na rowerze jest odpowiednia odzież. Termoaktywna bielizna ( https://www.mikesport.pl/bielizna-termoaktywna-rowerowa ) jest odpowiednim wyborem na każdą pogodę. Dzięki swoim właściwościom pozwoli utrzymać ciepłotę ciała oraz odprowadzi pot.

W czasie wyprawy rowerowej sprawdza się ubranie na „cebulę”. Kilka warstw odzieży termoaktywnej pozwoli na dopasowanie stroju do warunków atmosferycznych. Bielizna termoaktywna, bluza oraz kurtka na naprawdę chłodne dni to podstawa.

O tej porze roku warto jeszcze pamiętać o okularach przeciw słonecznych. Jazda w kierunku słońca bez okularów jest niemożliwa i niebezpieczna. Ograniczenie widoczności może mieć bardzo złe skutki.

Higiena

Zachowanie higieny w trakcie kilkudniowej wyprawy może nie być łatwe. Warto wszystkie kosmetyki zabrać w niewielkich pojemnikach, gdyż każde wolne miejsce w jukach jest na wagę złota.

Wodoodporne sakwy

Wożenia dobytku na plecach nie jest dobrym pomysłem. Po kilku kilometrach plecak może zrobić się ciężki. Pod koniec dnia będzie naprawdę ciężki. Sakwy rowerowe są dużo wygodniejszym rozwiązaniem. Warto pamiętać, że muszą być wodoodporne bądź trzeba zaopatrzyć się w worki, które ochronią dobytek przed ulewnym deszczem.

Podstawowe narzędzia i elektronika

Wyprawa kilkudniowa może wiązać się z usterkami roweru. Warto mieć ze sobą kilka podstawowych narzędzi, by w razie drobnej usterki móc samemu sobie poradzić.

O konieczności zabrania telefonu, czy ładowarki chyba nikomu nie trzeba przypominać. Wszyscy wiemy, że bez tych urządzeń nikt już nie umie żyć, nawet w trakcie wypraw rowerowych.